Popieram Kodeks Blogerów

Nieznany plik to już nie problem

1

Napisane o 09:25:00 przez Aki00

Często się zdarza, że znajdujemy na naszym dysku nieznane pliki. Do niedawna znalezienie informacji na temat takich plików było bardzo trudne. Lecz teraz z pomocą przychodzi nam serwis "Co To Za Plik?".

Pliki możemy sprawdzać na dwojaki sposób. Można skopiować nazwę pliku i wkleić go w wyszukiwarkę na stronie lub pobrać specjalny program na dysk. Aplikacja integruje się z menu kontekstowym naszego systemu przez co aby sprawdzić dany plik wystarczy kliknąć na niego prawym przyciskiem myszki i z menu wybrać opcję Co to za plik?. Ukaże nam się okno ze szczegółowymi informacjami o pliku pobranymi z serwisu. Informacje jakie otrzymamy to: tytuł pliku, autor lub dystrybutor, opis do czego służy plik, informację czy plik jest bezpieczny oraz sumy kontrolne pliku.

Myślę, że serwis jest przydatny dla osób, które cenią sobie bezpieczeństwo oraz chcą wiedzieć z czego korzystają i nie lubią uruchamiać nieznanego oprogramowania w ciemno.

If you enjoyed this post Subscribe to our feed

1 Comment

  1. Anonimowy |

    nie prawda! mojego pliku nie rozpoznal a do tego zmniejszyl go z 6.4 GB do 2.4. czemu jaja sobie robicie i piszecie ze w 100% rozpozna plik.mam z nim klopot i wiem ze to nie jest obraz plyty.

     

Prześlij komentarz