Popieram Kodeks Blogerów

Odzyskiwanie danych

1

Napisane o 12:20:00 przez Aki00

Reklama Na Blogach Dzisiaj chciałbym napisać trochę o odzyskiwaniu danych. Nie napisze w tym wpisie jak to robić ale napiszę jak postępować w przypadku zalania dysku twardego oraz jak mniej więcej wygląda proces odzyskiwania danych. Nie ma co się oszukiwać gdy zalejesz dysk twardy cieczą bądź ulegnie on uszkodzeniom mechanicznym nie masz zbytnio szans aby własnoręcznie odzyskać dane. Z takim dyskiem należy skierować się do specjalistów.

Gdy uszkodzisz dysk twardy pierwszą rzeczą jaką należy zrobić to jak najszybciej wyłączyć komputer i odłączyć dysk twardy. W przypadku gdy dysk został zalany cieczą paradoksalnie najlepszym rozwiązaniem jest zalanie go całkowicie wodą, jednak musi to być koniecznie woda destylowana. Zapobiegnie to tworzeniu się osadów oraz korozji podczas wysychania dysku.

A co zrobią specjaliści? Jak oni wykonują odzyskiwanie danych? Na samym początku ocenią szkody i czy uszkodzenia są mechaniczne lub uszkodzeniu uległy tylko pliki. W przypadku uszkodzenia samych plików wszystkie dane z uszkodzonego dysku zostają skopiowane na osobny dysk na którym będą trwały prace. Dzięki temu przy każdym niepowodzeniu zawsze można wykonać kolejną kopie i zacząć pracę od nowa.

W przypadku uszkodzeń mechanicznych odzyskiwanie danych staje się dużo trudniejsze. Specjaliści mogą dopasować elektronikę z innego podobnego dysku lub jeżeli to nie pomoże wymontować talerze dysku twardego i odczytać je w laboratorium za pomocą zewnętrznych urządzeń.

Niestety odzyskanie danych przez specjalistyczną firmę to dość kosztowna sprawa. Dlatego dobrze jest wyrobić w sobie nawyk tworzenia kopi zapasowych. W tedy zaoszczędzimy sobie dużo problemów i niepotrzebnego stresu.

If you enjoyed this post Subscribe to our feed

1 Comment

  1. dzg |

    Wyślij mi link do twojego bloga na blogboxie to zagłosuję na niego bo jak najbardziej zasługuje by się tam znaleźć.

     

Prześlij komentarz