Popieram Kodeks Blogerów

Serwis społecznościowy a gadżety reklamowe

0

Napisane o 21:42:00 przez Aki00

Reklama Na BlogachSwego czasu myślałem o stworzeniu własnego serwisu społecznościowego. Niestety z braku czasu musiałem porzucić owy projekt. W między czasie opracowałem ciekawy sposób w jaki można przyciągnąć ludzi do serwisu oraz jednocześnie reklamować go.

Chodzi mi mianowicie o gadżety reklamowe. A wykorzystanie ich jest bardzo proste. Gdy mamy już gotowy nasz serwis i "wisi" on już od pewnego czasu w sieci wystarczy zakupić parę gadżetów reklamowych, na których był by nadrukowany logotyp naszego serwisu oraz jego adres. Jako gadżety reklamowe można użyć np. smycze do telefonów, t-shirty, długopisy, kubki itp. Ważne aby wybrać gadżety, które będą często wykorzystywane. Tylko jak taki długopis lub kubek ma przyciągnąć użytkowników lub reklamować nasz serwis? Odpowiedź jest bardzo prosta.

Gdy już mamy owe gadżety reklamowe wystarczy zorganizować konkurs w naszym serwisie, a gadżety posłużą nam jako nagrody. Następnie wystarczy na paru forach internetowych i serwisach traktujących o konkursach w internecie napisać informacje, że w naszym serwisie każdy kto się zarejestruje bierze udział w losowaniu nagród oraz każdy kto zaprosi jak najwięcej znajomych do serwisu bierze udział w osobnym konkursie o dodatkowe nagrody. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że wieść o konkursie rozniesie się w dość szybkim tempie. Ale jak te gadżety mają reklamować nasz serwis?

Jeżeli nagrodami będą np koszulki z logiem naszego serwisu i adresem do niego to osoba nosząca ten t-shirt staje się chodzącą reklamą naszego serwisu. Podobnie jest ze smyczami do telefonu i innymi gadżetami używanymi na co dzień.

Tak o to niskim nakładem finansowym możemy zakupić nagrody na konkurs, które przyciągną użytkowników do serwisu, a w późniejszym czasie zaczną reklamować nasz serwis w ich otoczeniu.

If you enjoyed this post Subscribe to our feed

No Comment

Prześlij komentarz